Čo sledovať vo svete praxe

Tu nájdete zdroje, odkiaľ môžete pravidelne získavať informácie o otvorených výzvach, workshopoch, rezidenciách, súťažiach a podobne.

Na začiatku štúdia Vám tieto informácie pomôžu získať lepší cit pre to, čo sa na umeleckej a tvorivej scéne deje, aké príležitosti, kedy a ako často sa objavujú a čo býva zvyčajne požadované pre prihlásenie. 

Je tiež vhodné začať tieto zdroje intenzívnejšie sledovať s určitým napr. ročným či polročným predstihom pred Vaším vykročením do profesionálneho sveta mimo školy – aby ste napríklad verejne prezentovali svoju tvorbu, uchádzali sa o stáž či rezidenciu. 

Samozrejme, veľké množstvo odborovo relevantných informácií získate priamo na Vašej katedre, od pedagógov a pedagogičiek, spolužiačok a spolužiakov.

Newsletter Podporného a poradenského centra pre študentov VŠVU v Bratislave 

Newsletter posielame cca 1 – 2x mesačne a vyberáme podujatia a projekty, o ktorých sa domnievame, že by mohli byť atraktívne pre širšie publikum v rámci školy. Pri výbere tiež zohľadňujeme zaujímavosť, ale napr. aj geografickú dostupnosť. Podporné a poradenské centrum tiež ponúka možnosť konzultácie ako na jednotlivé výzvy reagovať. 

Newsletter je vytvorený v responzívnom html dizajne tak, aby ste ho mohli ľahko otvoriť a prekliknúť sa na stránku výziev a udalostí aj z mobilného telefónu. K odberu je potrebné zaregistrovať svoju emailovú adresu na odkaze nižšie: 

Prihlásenie na odber Newslettera

Newslettre a ďalšie zdroje informácií mimo školy

Nižšie uvedené zdroje ponúkajú aktualizovanú a prehľadnú kompiláciu udalostí a podujatí v slovenskom a českom priestore.

Newsletter Flashart. 

Umožňuje prihlásiť sa na mesačný alebo týždenný odber. Sleduje najmä dianie na slovenskej a českej scéne. Obsahuje tiež prehľad otvorených pracovných pozícií v galerijnej a kultúrnej sfére, taktiež významné výzvy a rezidencie v zahraničí v európskom priestore, aktuálne schémy podpory a granty. Zameriava sa predovšetkým na výtvarné umenie a galérie. 

Prihlásenie je možné na stránke pod uvedeným odkazom (úplne dole na stránke)

https://flashart.cz  

Archinfo.sk

Pod odkazom: www.archinfo.sk/kalendarium je aktualizovaná databáza práve prebiehajúcich udalostí v SR a ČR. Umožňuje prehľadné farebné triedenie podľa typu udalosti. Primárne sa zameriava na architektúru, ale obsahuje aj výzvy a súťaže na výtvarné realizácie z oblasti výstavného dizajnu a grafického dizajnu.

Artalk

Niektoré udalosti a tiež recenzie výstav, komentáre, ako aj otvorené pracovné pozície sa objavujú na stránkach https://artalk.cz/sk/