Prípravný ateliér maľby
Štruktúra výuky prípravného ateliéru maľby je zameraná na proces tvorenia ako metódu neustáleho objavovania a hľadania riešení v maľbe.
Jej pilierom je výskum a objavovanie metód práce v rozsahu zadanej úlohy. Ťažiskovým tematickým okruhom je maľba samotná ako médium a autorské zručnosti v technikách a uvažovaní v jednotlivých zadaniach.
Cieľom je samotné médium maľby s jeho špecifikami a vybranými základnými postupmi maliarského spracovania.
Vybraná téma je podstatnou zložkou ateliérovej komunikácie a to tak, aby bol študent schopný a pripravený spôsobilo prezentovať vlastnú prácu. Najpodstatnejším atribútom štúdia je však vedenie študentov k systematickosti, sústredenosti, dôslednosti, prirodzenej zvedavosti, objavnosti, komunikácii, práve prostredníctvom rozvoja a podnecovania myslenia a angažovanosti študenta, vďaka čomu je jeho vnútorná, ale i vonkajšia motivácia prirodzednou súčasťou samotnej atmosféry priestoru prípravného ateliéru maľby.
Kladenie dôrazu na vnímanie maľby v kontexte historickom ako aj definovania vlastných postojov vzhľadom k súčasným trendom v kontexte súčasnosti, ako aj poskytovanie kritickej reflexie a vytváraní kritických stanovísk nielen k vlastnej práci, ale aj k práci kolegov a pripravným priestorom na ďaľšie štúdium v bakalárskom stupni.