KONZEKVENCIE EDUKÁCIE II: Mechanizmy moci a možnosti obrany?

2. 10. 2018 | diskusia | Stretli ste sa počas svojho štúdia s mocenským správaním, manipuláciou, ponižovaním, sexuálnym obťažovaním a nevedeli ste reagovať? Ako rozlíšiť čo je normálne a čo už za hranicou? O svojich skúsenostiach ako i o spôsobe obrany prídu diskutovať bývalá študentka umenia a spoluzakladateľka Čtvrté vlny Marie Lukáčová a terapeutka Sylvia Ondrisová.

Lukacova_Ondrisova
Lukacova_Ondrisova

KONZEKVENCIE EDUKÁCIE II.
Mechanizmy moci a možnosti obrany?

diskusia

utorok 2. 10. 2018 o 17:00
hosťky: Marie Lukáčová a Sylvia Ondrisová
moderuje: Michaela Kučová

Stretli ste sa počas svojho štúdia s mocenským správaním, manipuláciou, ponižovaním, sexuálnym obťažovaním a nevedeli ste reagovať? Ako rozlíšiť čo je normálne a čo už za hranicou? O svojich skúsenostiach ako i o spôsobe obrany prídu diskutovať bývalá študentka umenia a spoluzakladateľka Čtvrté vlny Marie Lukáčová a terapeutka Sylvia Ondrisová.

Marie Lukáčová je členkou marxistickej skupiny SocSol, spoluzakladala feministické zoskupenie Čtvrtá vlna. Je vizuálna umelkyňa zaoberajúca sa predovšetkým videom. Jej práca sa sústredí na tému sociálnej reprodukcie vo vzťahu k inštitúciám, v ktorých sa snaží nachádzať väzby podobné polyamorickým vzťahom. Vyštudovala ateliér Supermédií na pražskej UMPRUM, navštevovala tiež Akadémiu v Mainze a frankfurtskú Städel Akademie.

Sylvia Ondrisová pracuje ako terapeutka a koučka v súkromnej praxi, kde sa venuje rozvoju potenciálu ľudí i tímov. Ako lektorka pracuje najmä s témami,  v ktorých ako spoločnosť potrebujeme zmenu zabehnutých postojov. Aktuálne sa zaujíma o nové formy líderstva a vedomú prácu s mocou. Žije v Bratislave, má rada hory a jazdu na koni. 


 

Projekt podporil z verejných zdrojov Bratislavský samosprávny kraj  

BKS_logo
BKS_logo