Flash Art Czech and Slovak Edition No.51

9. 4. 2019 | prezentácia | Uvedenie 51. čísla časopisu Flash Art Czech and Slovak Edition šéfredaktorkou Lýdiou Pribišovou. Témou nového čísla časopisu sú mágia a rituály.

Flash Art prezentácia_51
Flash Art prezentácia_51

Flash Art Czech and Slovak Edition No.51

Uvedenie 51. čísla časopisu Flash Art Czech and Slovak Edition šéfredaktorkou Lýdiou Pribišovou. Témou nového čísla časopisu sú mágia a rituály.

 

Utorok 9. 4. 2019 o 18:00hod

Hosťami večera je skupina Artprospekt P.O.P. v diskusii s Vladimírom Beskidom
Súčasťou programu je premietanie videí Veroniky Šrek Bromovej

Zoskupenie Artprospekt P.O.P. (Ladislav Pagáč, Viktor Oravec a Milan Pagáč) realizovalo v rokoch 1979-85 takmer päťdesiat akcií – rituálov, ktoré vznikali zväčša v prírode a mimo oficiálnej scény. Ide o zásadný príspevok nielen do slovenského akčného umenia 20. storočia, niekde medzi Abramovićovými hraničnými akciami a Nitschovými „divadlami orgií a mystérií“.

Veronika Šrek Bromová je česká umelkyňa a fotografka, autorka priestorových inštalácii a objektov, kresieb a rituálnych performance. Pre jej tvorbu je charakteristické vizionárstvo založené na tele, farbe a prírodných materiáloch.

www.flashart.cz


Flash Art Czech and Slovak Edition z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom časopisu, Ministerstvo kultury České republiky a Státní fond kultury České republiky.