HORROR AURUM

21. 9. - 30. 9. 2018 | výstava | Výstava Horror Aurum reaguje na tému medzinárodného bienále Šperk Stret 2018 - Aura vzácneho, pričom reflektuje aktuálne tendencie súčasného autorského šperku

HORROR AURUM_pozvánka
HORROR AURUM_pozvánka

 

HORROR AURUM


vystavujúci autori: Matej Bezúch, Lucia Gašparovičová, Radka Kovačíková, Jana Machatová, Katarína Siposová, Gisbert Stach, Kristýna Španihelová, Simona Svitková, Markéta Nováková a Timotej Blažek a ďalší.
kurátorka: Mária H. Nepšinská
vernisáž výstavy: 20. 9. 2018 o 18:00
trvanie výstavy: 21. 9. - 30. 9. 2018
Galéria MEDIUM Medium

Výstava Horror Aurum reaguje na tému medzinárodného bienále ŠperkStret 2018: Zlato – Aura vzácnosti, podujatia s ambíciou rozprúdiť diskusiu o zlate ako metafore hodnoty v autorskej tvorbe šperku. Pojem horror aurum ponúka širokú škálu interpretácií, ktorá koreluje s rozsahom vyjadrovacích možností v tvorbe autorského šperku a poukazuje na to, že nie je len záležitosťou formy pretknutej významovou prázdnotou. Je odrazom hľadania hodnôt a významu v súčasnom svete, ktorý nás zahlcuje množstvom foriem, vzorov a freneticky sa striedajúcich vizuálnych informácií, v ktorých často absentuje zmysluplný obsah. Tematická výstava reflektujúca aktuálne tendencie vizuálneho umenia a súčasného šperku prezentuje diela trinástich vybraných autorov usilujúcich o istú mieru formálnej sofistikovanosti a tiež konceptuálny rozmer tvorby. Autori nahliadajú na zlato z rôznych perspektív odrážajúcich ich osobné názory a postoje. Vystavené diela v súvislosti so šperkom odkazujú na zlato ako hodnotu, symbol, metaforu, znak, ikonu či tajomstvo, pričom viaceré z nich samotný materiál napodobňujú, negujú a dokonca ničia.  

Tento projekt podporili z verejných zdrojov: Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj